ZİHNİYET FARKI | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>ZİHNİYET FARKI 18.06.2019 10:55

ZİHNİYET FARKI

Geçmişte seçim arefesinde liderlerin ekranlarda karşı karşıya gelerek yaptığı tartışmaları heyecanla izlerdik. Liderlerin birbirlerine karşı soruları ve cevapları taraftarları arasında günlerce konuşulurdu. Daha sonraları bu tartışmalar yapılmaz oldu. Uzun yıllar bu tartışmalardan mahrum kaldık.

Yenilenen İstanbul seçimleri üzerine devam eden siyasi çalışmalar çerçevesinde iki adayın ekranlar karşısında karşı karşıya gelmesi teklifi olumlu karşılandı ve herkesin merakla beklediği buluşma gerçekleşti. Karşı karşıya gelen Ak Parti ve CHP adayının tartışmasında hem Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu’nun, hem de iki zihniyetin farkı ortaya konmuş oldu.

İstanbul’un son otuz yılını yaşamış ve yakinen takip etmiş birisi olarak bu şehrin nereden nereye geldiğini çok iyi biliyorum. Tarihini unutanların geleceği olmaz. Bu günlerde ahkâm kesenlerin geçmişte hangi kirli işlere bulaştığını ve bu millete ve devlete ne zararlar verdiğini unutmadık.

Bir yanda kadim medeniyeti geleceğe taşıma azmiyle yerel hizmetlere talip bir aday olan Binali Yıldırım, diğer tarafta bu milletin evlatlarını şehit eden terör örgütüyle yol yürümekten imtina etmeyen Ekrem İmamoğlu.

Bir yanda projeleriyle Türkiye’ye çağ atlatan Binali Yıldırım, diğer yanda en mahrem bilgileri kim olduğu belirsiz olan kişilere peşkeş çeken Ekrem İmamoğlu.

Bir yanda tecrübe ve birikimleriyle yetiştiği topluma faydalı olmaya çalışan Binali Yıldırım, diğer tarafta yalanlarıyla gelecek kurgulayan ve bu milletin düşmanları tarafından alkışlanan Ekrem İmamoğlu.

Bir tarafta yaptıklarıyla bu şehri yaşanabilir bir şehir haline getiren bir zihniyetin temsilcisi Binali Yıldırım, diğer tarafta bu şehri tarihte ve günümüzde çöp, çamur ve çukura mahkûm eden zihniyetin temsilcisi Ekrem İmamoğlu.

Tartışmada bir şeye şahit olduk. O da Ekrem İmamoğlu’nun, temsil ettiği zihniyet gibi her olayı ve her konuyu çarpıtması ve siyasetini yalan üzerine konuşlandırması. Geçmişte mahkemece iptal ettirdikleri yardımları gelecekte vereceğini iddia etmesi yalandan öteye geçmiyor. İktidar oldukları belediyelerde işçileri sokağa dökenlerin gelecekte işsizliğe çözüm bulacağını söylemesi inandırıcı olabilir mi? Yolsuzluklar ile tarihe geçenlerin yolsuzlukların önüne geçeceğini dillendirmesi hangi aklın ürünü. Vakıf ve derneklere kin kusanların hangi dernekleri destekledikleri, hangi vakıflarla gençliğimizi böldükleri ve çocuklarımızı hangi çarpık inanışların kucağına ittikleri belgelerle ve kayıtlarla sabittir. İsrafı önleyeceğini söyleyenlerin hangi özel uçaklarla Türkiye turuna çıktığını gözlerimizle gördük. Dün söyledikleriyle bugün söylediklerinin taban tabana zıt olduğu siyasilerin yarın hangi doğrulara imza atacağını zannediyoruz. Kendini hala belediye başkanı gibi göstererek hukuk tanımazlıklarını göz önüne serenlerin hangi hukuk kuralları ile belediyeyi yönetecek oldukları önemli bir soru. Çocuklara önem vereceklerini söyleyenlerin çocuklarımızı inançsız ve dinsiz yetiştirmek için her türlü çabayı göstermesi manidar. Cemaziyelevvellerinin kirli ilişkilerle örülü olduğu kişilerin gelecekte temiz bir toplum vadetmesi inandırıcı değil. Çarpık kentleşme diye bu şehri kötülemeye çalışanların yönetici olduğu ilçede hangi çarpık şehirleşmenin altına imza attığı ve her birinde ne kadar pay sahibi olduğu vesikalarla tescillidir.

Çözüm odaklı siyaset ve proje hedefli çalışma yerine saldırı ve karalama anlayışı ile siyasi rant elde etmeye çalışanların gerçek yüzünü net bir şekilde gördük.

Bu tartışma aslında çok iyi oldu. Ayrı ayrı topluluklar karşısında konuşanların karşı karşıya geldiğinde söylemlerinden nasıl çark ettiğine şahit olduk. Sorulara kaçamak cevap vererek siyasi gelecek devşirmeye çalışanların çuvalladığını bir kez daha izledik. Projeleriyle siyaset yapmaya çalışanlar ile iftiraları ile siyaset yapmaya çalışanların farkını gördük.

Bu tartışmada bir kez daha zihniyet farkını müşahede etmiş olduk. 23 Haziran aslında kişilerden öte zihniyetlerin oylanacak olduğu bir seçim olacaktır. Bu millet ferasetiyle bu ayırımı yapacaktır.

http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright