ZALİMİN YÜREĞİNE DİKİLEN BAYRAK | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>ZALİMİN YÜREĞİNE DİKİLEN BAYRAK 25.02.2020 14:00

ZALİMİN YÜREĞİNE DİKİLEN BAYRAK

Yıl 1914-1916…

Çanakkale Boğazı…

Tarihin dönüm noktası…

Tarihimizin onurlu sayfası…

Sayısız kahramanlık örnekleriyle dolu günler…

Savaş dahi olsa insanlığından taviz vermeyen, kendisini boğazlamaya gelen düşman askeri bile olsa, aman dilediğinde onun yardımına koşan; ara verildiğinde kendi yarasından önce esir aldığı düşman askerinin yarasını saran, yardım isteyen düşman askerini sırtlayıp kendi siperine bırakma erdemini gösteren Türk askerinin dünyaya insanlık dersi verdiği son insani savaştı Çanakkale…

Eli silah tutan herkesin, ülkenin dört bir yanından koşup geldiği, ana kuzularının, lise öğrencilerinin, medrese talebelerinin aynı cephede omuz omuza vererek devleştiği, komutanla erlerin yan yana çarpıştığı, binlerce şehit verilse de bu vatanın düşman askerine teslim edilmeyeceğinin ilanıdır Çanakkale…

Rütbesi küçük ama başarıları büyük, ölürken gülümseyen ve son sözü “Vatan sağ olsun!” olan isimsiz kahramanların destanlaştırdığı bir zaferin adıdır Çanakkale…

Yıl 2016…

İstanbul Boğazı…

Tarihin tekerrür ettiği yer…

Darbeci zihniyetin kendi halkına silah doğrulttuğu kara gün…

Milletin meydanları ve caddeleri “Çanakkale” belleyip savunduğu gün…

250 güzel insanın şehadet şerbetini içtiği gün…

O sıcak Temmuz akşamı, aklı ve beyni satılmış bir güruhun kendilerine vatanı korumak için verilen silahları kendi öz anne, baba ve kardeşlerine çevirip her yerde dehşet saçtığı uzun bir gece olmuştu. Ancak bu hainlerin hesaba katmadıkları bir gerçek vardı, o da Çanakkale ruhunu benliğinde taşıyan kahraman milletti.

Başkomutanın daveti üzerine meydan ve sokakları dolduran millet, tank ve uçaklara kafa tutarak canı pahasına hainlere geçit vermedi. Darbenin en acımasız ve en kanlı dakikalarında göklerden gelen bir ses yükseldi, semaları kapladı ve sokakları inletti. Salâlar halka halka ufkumuza yayılırken ezanların susturulduğu günler çok geride kalmıştı.

Sırtına bayrak sarılı nice Nene Hatunlar gördük o gece… Halkın iradesinin tecelli ettiği yer olan TBMM bombalanırken milletvekillerimiz göğüslerini siper ediyordu. Gökleri delen F16’ların sesi bir kâbus gibi çökerken caddelerin üstüne, sokaklardan akın akın insanlar akıyordu meydanlara... Çağımızın Hasan Sabbah’ı emir verirken okyanus ötesinden, Özel Kuvvetler’in kutlu şehidi kurşun sıkıyordu hainlerin alnına… İstanbul’da, Boğaziçi Köprüsü’nde, Çengelköy’de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önünde, Ankara’da Genel Kurmay Karargâhı’nın kapısında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önünde, TBMM’de tanıdık ve akrabalarının kollarında şehit oluşuna şahit olanlar arasında ölümüne bir ebedi dostluk başlıyordu. Tankları durduran eller açılıyordu semaya dua için…

1916’dan 2016’ya…

Çanakkale Boğazı’ndan İstanbul Boğazı’na…

Yüz yıl önce, yüz yıl sonra…

Tarih tekerrür ediyor…

Çanakkale’de dışarıdan gelen düşmanlar, İstanbul Boğazı’nda içerideki hainler…

Hainler yine denize dökülüyor…

……….

Aradan dört yıl geçti.

Şimdilerde birilerinin ağızına pelesenk olmuş “Darbe” kelimesi

Toplum mühendisleri yeni planlar peşindeler.

Yine “Darbe” söylentileri ile yeni oyunlar kurgulamaktalar.

“Darbe” diyerek darbe yapamayacaklarını bildiklerinden “Acaba ülkede bir karışıklık çıkarabilir miyiz?”

“Acaba dünyada söz sahibi olmaya başlayan Türkiye’nin önünü kesebilir miyiz?”

“Acaba Türkiye’yi yeniden IMF’ye mahkûm edebilir miyiz?”

“Acaba Türkiye’yi ülke içinde ve dışında zor durumda bırakabilir miyiz?” çabası içindeler. Çabadan ziyade ihanet peşindeler.

Artık bu hainler ifşa olmuş ve oyunları da eskimiş.

Yüz yıldır sömürdükleri Türkiye artık bölgesinde ve dünyada söz sahibi.

Şunu çok iyi bilmeliler ki bugün darbe diye meydana çıkacakların karşısında onlara merhametle yaklaşacak o eski halk yok.

Şunu çok iyi bilmeliler ki milletin verdiği silahı millete doğrultacak hainlere sevgiyle ve iyilikle karşılık verecek o eski vatandaş yok.

Şunu çok iyi bilmeliler ki aynı oyun ve ihanetle ülkeyi bölmeye ve parçalamaya niyetlenen darbecilerin isimleri de leşleri de kıyamete kadar bilinmemek üzere toprağa gömülecektir.

Türkiye, eski Türkiye değil artık.

http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright