TMSF’den kayyum açıklaması... | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> TMSF’den kayyum açıklaması...06.06.2019 01:59

TMSF’den kayyum açıklaması...

TMSF’den kayyum açıklaması...


Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kayyum ücretleriyle ilgili sosyal medyada yer alan haberlere ilişkin açıklamada bulundu.


Bu haber 1584 kez okundu.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kayyum ücretleriyle ilgili sosyal medyada yer alan haberlere ilişkin basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, "Aynı grupta yer alan şirketlere ortak bir yönetim oluşturmak amacıyla aynı kişiler atanmakta, bununla birlikte bu kişilere atandığı grup ve şirket sayısına bakılmaksızın tek bir şirketten ödeme yapılmaktadır" denildi.

Açıklama şöyle:
 
"Son günlerde bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada, Kurumumuzun Kanun Hükmünde Kararnameler kapsamında kayyım olarak görevlendirildiği şirketlere ilişkin olarak; bazı kişilerin çok sayıda şirketin yönetim kurullarına atandığı ve bu kişilere atandıkları her bir şirketten ayrı ayrı ödeme yapıldığına dair haberler yer almaktadır.
 
Kurumumuzun 2016 yılı Eylül ayından itibaren Kanun Hükmünde Kararnameler uyarınca kayyım olarak görevlendirildiği şirketlere yapılan atamalarda, aynı grupta yer alan şirketlere ortak bir yönetim oluşturmak amacıyla aynı kişiler atanmakta, bununla birlikte bu kişilere atandığı grup ve şirket sayısına bakılmaksızın tek bir şirketten ödeme yapılmaktadır. Bu kişilere ödenen ücretler tek bir şirketten olmak üzere aylık net 4.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir".
 
THY BASIN MÜŞAVİRİ ÜSTÜN’DEN AÇIKLAMA
 
Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün,  bazı internet haber mecralarında ve sosyal medya kanallarında şahsına yönelik  saldırı niteliğinde yalan haberler paylaşan kişi ve kurumlar hakkında yasal  sürecin başlatıldığını bildirdi. 
 
Üstün, Twitter'dan yaptığı açıklamada, şahsına saldırı niteliğinde  yalan haberler yapıldığını kaydetti.
 
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından atandığı Kaynak  Holding ve alt şirketlerindeki yönetim kurulu üyeliği görevi için toplam 7 bin  lira maaş aldığını belirten Üstün, "Her bir şirket için ayrı maaş aldığım iddiası  doğru değildir. Bu konuda, bazı internet haber mecralarında ve sosyal medya  kanallarında şahsıma saldırı niteliğinde yalan haberler paylaşan kişi ve kurumlar  hakkında yasal süreç başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya -

Diğer SON DAKİKA haberleri
Tüm Kategoriler

The Guardian: Türk dizileri dünyayı nasıl ele geçirdi?

The Guardian: Türk dizileri dünyayı nasıl ele geçirdi?
  • The Guardian: Türk dizileri dünyayı nasıl ele geçirdi?
  • Erdoğan’dan Karamollaoğlu’na açık teklif!
  • Yeni yargı paketinde idam cezası olacak mı?
  • Ekremciler-Muharremciler ayrışması derinleşiyor…
  • HDP’li belediye PKK’lıları işe alıyor!
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright