Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'na seslendi... | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'na seslendi...24.11.2019 17:50

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'na seslendi...

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'na seslendi...


Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın Beştepe'ye gidip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü iddia isim olan Muharrem İnce, basın toplantısı düzenledi. Konu ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradığını fakat kendisine bir dönüş yapılmadığını belirten İnce, "'İsmi biliyorum' dediniz o ismi açıklayın" sözleriyle Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulundu.


Bu haber 142 kez okundu.
 
 
 

Muharrem İnce'nin açıklamalarından satır başları:

Yaklaşık beş gündür Türkiye bu konuyu konuşuyor. Ben bunun böyle olacağını tahmin ettim. Bu yalan haber çıkınca hissettim, burada bir tezgah var dedim. Arkadaşlara dedim ki bir twit atalım bir komplo var diyelim dedim. Sonra sayın Genel Başkan bir TV kanalına çıktı ve oraya çıkınca gazeteci sordu. "Siz saraya giden bir CHP'li var ne diyorsunuz?" dedi. "Şaşırmadım. Doğrudur ama ismi açıklayamam" dedi. Demek ki önceden biliyor!

KILIÇDAROĞLU'NU ARADIM GELEYİM DEDİM!

Sayın genel başkana 11.23'de telefon açtım. 14 dakika sonra geri dönüş yaptı. 8 dakika 19. saniye kendisiyle konuştum. Dedim ki "Burada bir yalan var. Partimiz yara alacak. Yanınıza geleyim. Birlikte görüntü verelim. Hiçbir CHP'li bunu yapmaz. Bir kere bu kişi ben değilim. Gel bu badireyi atlatalım. Parti yara alacak. Kaptan sizsiniz geleyim" dedim. "Tamam haber vereceğim sana dedi" haber falan vermedi.

BURADA BİR TEZGAH VAR

Bir tezgah var ortada ve sorumluları açığa çıkarılmalıdır.

SEÇİM DEDİKODULARININ HEPSİ CHP GENEL MERKEZİNDE ÜRETİLDİ

24 Haziran akşamından bu yana başlayan bir kampanya var. Seçim akşamı enredeydi? Yok alkollüydü! Yok baskı altındaydı. Hakkımda çıkan dedikoduların hepsi CHP Genel Merkezinde üretilmiştir. Bunların Muharrem İnce'den bu kadar çekinmeleri bana gurur veriyor. Madem siyasette en güçlü dönemdeymiş niye bu kadar uğraşıyorsun o zaman?

ÖNCE BU PİSLİĞİ TEMİZLEYİN

CHP Türkiye'de temiz siyaset iddiasında ise önce bu pisliği temizlemelidir. Arınma, temizlik buradan başlayabilir.

ERDOĞAN BU KONUNUN HİÇBİR YERİNDE YOK! İFTİRAYI KILIÇDAROĞLU ATTI

Erdoğan bu konunun hiçbir tarafında yoktur. Erdoğan bunun neresinde? Çıkıp meydan okudu. "Bir iddian varsa ispat et. Görüştüğümü iddia ediyorsan açıkla istifa ederim" dedi. Bu malzemeyi veren sensin. İftira atarak bunu yapan sensin. Kimi kandırıyoruz!

TEK BAŞIMA KALSAM MÜCADELE EDECEĞİM

Ben ona barış eli uzattım. "Gel temizleyelim bunu" dedim. Kabul etmedi. Mücadele edeceğim: tek başıma kalsam yine mücadele edeceğim. Doğru yaptığıma inanıyorum çünkü.

SİZ KİM OLUYORSUNUZ DA BENİ SAVUNMUYORSUNUZ?

Bu söz ortaya atıldığında "iliyorum. Doğrudur" demek yerine. Ben emekli olduktan sonra CHP'ye geldim. İnce çocukluğundan beri CHP'de. Bu Muharrem İnce'ye ya da CHP'nin hiçbir evladına yakışmaz demesi gerekirken "Biliyorum" diyor. Partinin sözcüsü konuşmuyor. Ne diye savunmuyorsunuz arkadaşlar? Kim oluyorsunuz siz de savunmuyorsunuz?BEN HERKESLE GÖRÜŞÜRÜM AMA...

Ben bu ülkede yıllarca milletvekilliği yapmışım. Genel Başkanıma söylerim. Twit atarım. Gerekeni yapar herkesle görüşürüm. Başkan Erdoğan'la da görüşürüm. Bahçeli ile de görüşürüm. Akşener'le de görüşürüm.

DEDİKODU AK PARTİ'DEN ÇIKMIYOR Kİ, CHP'DEN ÇIKIYOR

Sen CHP'ye kumpas mı var diyorsun? CHP Genel Merkezi'nden çıkıyor. Kim kumpas kuracak sana? Dedikodu AK Parti Genel Merkezi'nden mi çıkıyor? CHP'den mi çıkıyor? Adam kaynağım CHP'li diyor!

MUTLAKA HESAPLAŞACAĞIZ

Bu hesabı görmeden yürüyemeyiz. Hesaplaşmadan helalleşemeyiz. Mutlaka hesaplaşacağız.

(Ekrem İmamoğlu'nun bu komplonun içinde bulunduğu iddiası) Bu komplonun İmamoğlu ile bağlantılı olduğunu düşünmedim. Bu köşe yazısı gibi palavradır.

CHP'DEN BİR YERE GİTMİYORUM!

Değerli Türk basınından şunu rica ediyorum. Benim için CHP bir yaşam biçimi. Ben bu partinin 5 dönem milletvekiliyim kardeşim. Sıradan İçişleri Bakanlığı'na dilekçe verilerek kurulmuş bir parti değil. Ben adım açıklanmadan önce aradım genel başkanı. "Bu iş büyüyecek. Gel birlikte çıkalım" dedim. Çıkmadı.

BÖYLE BİRİ VARSA ATİLLA'YI KONUŞTURUP PARTİDEN ATACAKSINIZ

Şimdi Talat Atilla konuşmalıdır. Genel Başkan Talat Atilla'ya konuşmasını söylemelidir. Çorap söküğü gibi çözecek 48 saatte disipline verecek partiden atacaksınız.

KUMPASI DİREKT KILIÇDAROĞLU MU KURDU?

Ben bu işi direkt Kılıçdaroğlu yaptı. Komployu direkt kendisi kurdu dersem partim yara alır. Ama sayın Genel Başkan ne dedi? "Biliyorum. Şaşırmadım. Doğrudur" dedi.

O ÇETE YAZIN AYNI TEKNEDE TATİL YAPTI

Bu iş kurultaya yönelik mi bilemem. Bunu en iyi komployu kuranlar bilir. Evet ben genel merkezdeki bir çeteden bahsettim. Onlar kendini biliyorlar. Yazın aynı teknede tatil yaptılar.

KURULTAYDA DAHA AÇIĞINI ANLATACAĞIM

Bir buçuk senedir sustum. Ama şimdi konuşuyorum. Kurultayda daha da açığını anlatacağım. "Nasıl olsa İnce üçüncü olur. Biz de İnce'yi sileriz." dediler. Sonra tabloyu görünce "Eyvah" dediler. "Cumhurbaşkanı olmasa çıtayı yükseltti" dediler. Operasyona başladılar. Bu yapıyı kırmadan yürüyemeyiz.

Diğer SON DAKİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright