İstanbulkart uluslararası alışveriş kartı olacak! | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> İstanbulkart uluslararası alışveriş kartı olacak!13.04.2019 00:38

İstanbulkart uluslararası alışveriş kartı olacak!

İstanbulkart uluslararası alışveriş kartı olacak!


İmzalanan iyi niyet protokolü ile İstanbulkart'ın, uluslararası alışveriş kartı olarak kullanılabilmesi adına ilk önemli adım atıldı.


Bu haber 635 kez okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı açıklamada, BELBİM AŞ ile BKM arasında İstanbulkart'ın yerli ve milli ödeme sistemi TROY ile birleşmesi için iyi niyet protokolü imzaları atıldı. 18 milyon aktif kullanıcısı olan İstanbulkart, marketler, restoranlar ve iş yerlerinde alışveriş kartı olarak kullanılabilecek. Bunun için ilk adım atılmış oldu. Yıl sonuna kadar çalışmaların tamamlanması bekleniyor. Kredi kartı veya hesap kartıyla POS cihazlarından yapılan ödeme işlemlerinin İstanbulkart'a da uyumlu olacağı biliniyor. İstanbulkart ile banka kartına gerek duymadan tüm ATM'lerden para çekebilme, yatırabilme işlemleri yapılabilecek.

İstanbulkart, Türkiye'de 50 binden fazla ATM, dünyada da 190 ülke, 2 milyon ATM ve 42 milyonu aşkın noktada kullanılabilecek olan uluslararası bir kart olacak. Vatandaşlar İstanbulkart ile toplu ulaşım ücreti ödüyormuş gibi market, restoran, kafeterya gibi ödemelerini yapabilecekler. İstanbulkart ile alışverişlerin ödemesinin tek çekim olarak gerçekleşeceği de belirtiliyor.


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya -

Diğer SON DAKİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright