ARINÇ TEPKİ ÇEKEN SÖZLERİNDEN GERİ ADIM ATMADI! | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> ARINÇ TEPKİ ÇEKEN SÖZLERİNDEN GERİ ADIM ATMADI!16.05.2020 03:55

ARINÇ TEPKİ ÇEKEN SÖZLERİNDEN GERİ ADIM ATMADI!

ARINÇ TEPKİ ÇEKEN SÖZLERİNDEN GERİ ADIM ATMADI!


Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle camilerden her gün dua ve salavat okunmasından rahatsız olduğunu belirten Bülent Arınç, büyük tepki çeken ve istifa çağrılarına neden olan sözlerinden geri adım atmadı.


Bu haber 2174 kez okundu.

Bülent Arınç, Kemal Öztürk’ün YouTube kanalında koronavirüs salgını sonrası camilerde okunan dua ve Salâvat-ı Şerifelerden rahatsız olduğunu belirmişti.

TEPKİ ÇEKEN SÖZLERİNDEN GERİ ADIM ATMADI

Kullandığı tepki çeken ifadeler hakkında bir açıklama metni yayınlayan Arınç, “Hiçbir kurum, hiçbir makam, hiçbir unvan baki değildir. Hepsi gelip geçicidir. Bunlar için insanın haysiyetini, onurunu, kişiliğini, ilkelerini çiğnemesi zavallılıktır. İnandığım değerler, ilkeler ve onurumla doğruya doğru, yanlışa da yanlış demeyi sürdüreceğim” ifadelerini kullandı.

ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Arınç, söz konusu programda, “Her gün yatsı ezanı okunuyor. Camide kimse yok. Cemaat de yok zaten. Namaz da kılınamıyor. Ama arkasından aziz kardeşim 15 dakika salavatlar, Mevlid-i Şerif’ler, dualar. Böyle bir şey bir defa olur benim bildiğim. Her gün Mevlid-i Şerif gibi ezanın arkasından öğlen de var böyle bir şey daha kısa, ikindi de var böyle bir şey daha kısa”demişti.


Etiketler: haber - gündem - akpolitika -haber -gündem -akpolitika -siyaset -dünya -yaşam -ekonomi -sondakika -flaş - -sondakikahaberleri -politika -

Diğer SON DAKİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright