Özdağ: 15 günde sayılamaması ayıp... | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Özdağ: 15 günde sayılamaması ayıp...14.04.2019 23:36

Özdağ: 15 günde sayılamaması ayıp...

Özdağ: 15 günde sayılamaması ayıp...


İstanbul'da yerel seçimlere dair tartışmalar sürerken, eski AK Partili vekil Selçuk Özdağ'da yeni bir tartışma yarattı.


Bu haber 963 kez okundu.


Özdağ, şunları söyledi:


"Yerel seçimin üzerinden iki hafta oldu hala İstanbul Belediye başkanı belli değil. Bütün Türkiye'nin sandıkları bir günde sayılıyor, İstanbul'da bir avuç sandığın 15 günde sayılamıyor. BU demokrasimiz adına ve Türkiye adına bir ayıptır. Her parti seçimle gelir ve seçimle gider. Hatta gitmeyi bilebilmek, gelmekten çok daha değerlidir. Demokratik olgunluk giderken belli olur. Şu 15 gündür demokratik olgunluğun gösterildiğini söylemek imkansız."


Özdağ, ""Tertemiz bir siyaset yapıldıysa gidebilmek zor olmaz, fakat hukuk dışı yollara girilir, eldeki imkanlar eş dost için kullanılıyorsa gitmek zorlaşır. Ardında utanacak şeyler bırakmayanlar için gitmek kolay. Çünkü suça karışan için makam ve mevkisini korumak bir korunma biçimidir" ifadelerini kullandı.


Özdağ, "İktidarlar isteyerek yanlış yapmazlar. Fakat frenlenemeyen hırslar, mal mülk sevgisi gibi isteyerek yapılan yanlışlar daha kötü sonuçlar doğurabilir. Geç olmadan Türkiye seçim atmosferinden kurtulmalı. İstanbul'u ne pahasına olursa olsun alma düşüncesinin maliyeti İstanbul'u kaybetmenin maliyetinden yüksek olabilir. Hukukun işi hukuka bırakılmalı gecikmeden Türkiye'nin gerçek gündemine dönülmeli" dedi.


Etiketler: haber - gündem - akpolitika -haber -gündem -akpolitika -siyaset -dünya -yaşam -ekonomi -sondakika -flaş - -sondakikahaberleri -politika -

Diğer POLİTİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright