Ömer Çelik'ten İstanbul açıklaması... | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Ömer Çelik'ten İstanbul açıklaması...13.04.2019 00:36

Ömer Çelik'ten İstanbul açıklaması...

Ömer Çelik'ten İstanbul açıklaması...


Ömer Çelik seçime dair açıklamalarda bulundu.


Bu haber 374 kez okundu.

Çelik, İstanbul'da devam eden tartışmalar ile ilgili, ''Birleştirme tutanakları ortaya çıktığı zaman o süreçten sonra itiraz hakkımızı kullanma hakkımızı bulunuyor. YSK o işlemi yaptıktan sonra sanırım 7 gün süremiz bulunuyor, o itiraz hakkı vakit kaybetmeden yapılacaktır.'' ifadesini kullandı.

YSK açıklaması

YSK üzerinde baskı kurulduğunu ifade eden CHP'nin İstanbul adayına ve partililere tepki gösteren Çelik, "Hukuka olan saygımız, demokrasiye saygımız, seçim sürecinin makamlarının yargı ve YSK olması esastır. YSK tüm millet adına karar veriyor, kendi bağlı oldukları kanunlar dahilinde karar verecekler.  YSK kendi parti görüşlerinin lehinde karar çıkarırsa kararı, doğru oluyor, aleyhine karar çıkardığında ise YSK'nın baskı altında olduğunu söylüyorlar. YSK elindeki verilere göre karar veriyor, CHP'de hukuk devleti anlayışının varolmadığını kanun devleti anlayışının hakim sürdüğünü görüyoruz. Bırakalım da yüksek yargı işini yapabilsin." ifadesini kullandı.

"CHP, bir defacık olsun şöyle yapsın, dışarıdaki herhangi birinin yaklaşımını arkalarına almadan, özgün bir konuşmada bulunsun. Dışarıdaki herhangi bir odak tarafından üretilmiş bir söylemin içeriye tercümesini yapmasın ve özgür fikirleri neyse onu söylesin."

YSK'ya başvuracağız

Birleştirme tutanakları (büyükşehir ile ilgili) ortaya çıktığı durumda, o süreçten sonra itirazımızı kullanabilme hakkımız bulunuyor. YSK o işlemi gerçekleştirdikten sonra 7 gün süremiz var sanıyorum. İtiraz hakkımızı, vakit kaybetmeden kullanacağız.

YSK'nın KHK kararı

YSK elindeki pozitif hukuka göre kararlarını verip uyguluyor. Kazandığımız bir yer orada ikinci bir partiye gitti.

YSK kamu görevi tanımı üzerinden bu kararı veriyor. Milletvekilliğini kamu görevlisi olarak saymayıp, belediye başkanlığını pozitif hukuka göre kamu görevlisi olarak saymış. Adana, Kozan bölgesinde Cumhur İttifakı'nda kazandığımız bir seçim, adayın bir belgeyi teslim etmemesi üstüne iptal edildi. YSK elindeki pozitif hukuka göre kararlarını icra ediyor.


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer POLİTİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright