Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 'sanatçı' yanıtı... | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 'sanatçı' yanıtı...13.05.2019 01:55

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 'sanatçı' yanıtı...

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 'sanatçı' yanıtı...


CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz" sözlerine sosyal medya hesabından cevap verdi.


Bu haber 64 kez okundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na destek veren sanatçıları eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz? Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz." şeklinde konuştu.

GERÇEK SANATÇI; GÜCE BAĞLILIK GÖSTERMEZ, SARAYA SOYTARILIK YAPMAZ

Erdoğan'ın ünlü isimler hakkındaki sert sözlerine cevap veren Kılıçdaroğlu, "Sanatçının görevi sadece sanatını icra etmek değildir! Gerçek sanatçı; güce bağlılık göstermez, baskılara boyun eğmez, saraya soytarılık yapmaz, haksızlığa karşı daima hakkını arayandan yana tavır alır… Demokrasi için mücadele etmekten ve konuşmaktan da asla vazgeçmez!" ifadelerini kullandı.


Diğer POLİTİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright