Bahçeli: Öcalan avukatlarıyla görüşmeli... | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Bahçeli: Öcalan avukatlarıyla görüşmeli...12.05.2019 02:06

Bahçeli: Öcalan avukatlarıyla görüşmeli...

Bahçeli: Öcalan avukatlarıyla görüşmeli...


Devlet Bahçeli, İmralı'da tutuklu olan PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatları ile görüşmesinde sakınca görmediğini söyledi.


Bu haber 95 kez okundu.


Terör örgütü PKK'nın İmralı'da tutuklu olarak bulunan elebaşı Abdullah Öcalan, 8 yılın ardından ilk defa avukatlarıyla görüşmüştü.

Yapılan bu görüşme tepkilere yol açarken bir yandan da bir çözüm sürecinin başlayacağı iddialarını ortaya attı.

Çıkan bu iddialar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yalanlandı. Konuyla ilgili hala devam eden tartışmalar, Bahçeli'ye soruldu.

Bahçeli şunları söyledi:

"HDP seçmeniyle Kürt kökenli kardeşlerimizi karıştırmamak gerekiyor. HDP'nin oylarının hepsini Cumhur ittifakına yönlendirmek gibi anlayış ortaya çıkar ve bu doğru değildir. Bu bir talep durumudur. Avukatıyla senelerdir görüşememesinin ısrarıdır. Bir hanımefendi milletvekilinin cezaevinde 160 gün ölüm orucu tutmuş olmasından dolayıdır. Böyle bir durumun içinde Sayın Cumhurbaşkanının ifade ettiği gibi; çözüm sürecini ele almayan ama avukat talebine verilen bir cevaptır.

Avukatıyla görüşsün cevabı

Bana soruyorsanız avukatıyla görüşsün. Görüşmese de bunlar Kandil'den haberleşiyorlar zaten. Bunu büyütüp farklı noktalara çekerek PKK, YPG ve HDP'siyle iş birliğinde bulunarak seçimi kazanma sevdasına kapılanlar, böyle bir görüşmeyi ağzına almasın"


Diğer POLİTİKA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright