Mansur Yavaş'tan 'sahte senet' iddialarına yanıt! | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Mansur Yavaş'tan 'sahte senet' iddialarına yanıt!12.03.2019 00:00

Mansur Yavaş'tan 'sahte senet' iddialarına yanıt!

Mansur Yavaş'tan 'sahte senet' iddialarına yanıt!


CHP'nin yerel seçim için Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mansur Yavaş, ''sahte senet'' iddialarına yanıt verdi. Mansur Yavaş, ''Rakibimizin can simidi gibi sarıldığı bu şahıs 'resmi evrakta sahtecilik' ve 'şantaj' suçlarından hapis cezası almış bir suçludur. Burada asıl mağdur benim'' ifadelerini kullandı.


Bu haber 58 kez okundu.


‘'Sahte senet'' iddiaları ile ilgili açıklama yapan CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mansur Yavaş, haberi yapan gazeteye ve başta Özhaseki ve Ömer Çelik olmak üzere suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Ankara halkının iradesi arkasında olduğu sürece hiçbir komplonun yolundan alıkoyamayacaklarını ifade eden Mansur Yavaş, yerel seçimlerde anketlere yansıyan sonuçların rakibi tarafından olgunlukla karşılanmadığı için yalan beyanlarla bulunarak gerçeğin önüne geçmek istediğini belirtti.

''ASIL MAĞDUR BENİM''

Türkiye'de şeffaflık beyannamesini ilk imzalayan belediye başkanı olduğunu söyleyen Mansur Yavaş, ‘' Mal beyanından kaçmak için sığınılan bu politika asla bu talebimizden geri adım attırmayacaktır'' ifadelerini kullandı. Ayrıca, rakibi Özhaseki için hangi kumpaslara başvuracağının maalesef meçhul olduğunu sözlerine ekledi.

Bu şahısın 'şantaj' ve 'resmi evrakta sahtecilik' suçlarından hapis cezası alan bir suçlu olduğunu vurgulayan Yavaş, ‘'Buradaki asıl mağdur benim. Yargıtay'ın hakkımda verdiği ceza kararı yoktur. Bunu nasıl başarıyorlar?'' diyerek tepki gösterdi.

Bir seçim uğruna sahteciye bu imkânı vermenin utanç vesikası olduğunu ifade eden Mansur Yavaş, ‘'Bu imkânı verenlerin yüzlerinden silemeyecekleri bir kara leke olarak yapışacak. ‘Mansur Yavaş'a bilmeyerek bu suçlamaları yönelttik'' diyorsanız kötü, bilerek yaptıysanız durum çok vahim'' ifadelerini kullandı.


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright