akpolitika.com | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> akpolitika.com12.05.2019 01:06

akpolitika.com

akpolitika.com


Yasin Aktay'dan Abdullah Gül'e: Boşuna umutlanmasın...


Bu haber 121 kez okundu.
AK Parti Genel Başkan Danışmanı olan Yasin Aktay, Abdullah Gül'ün Yüksek Seçim Kurulu kararına dair yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Aktay, Gül'ün boşuna umutlanmaması gerektiğini söyledi

Aktay şunları söyledi:

Gül'ün YSK kararını 367 kararına benzetmesi bile bu yarım yamalak dramı tam drama yapamaz kendisi boşuna umutlanmasın. Ama Gül'ün kendi hikayesiyle İmamoğlu'nun durumu arasında yaptığı paralellik ibretlik bir hadise olarak kayda geçer. 367 yapılan apaçık zulmü bugün kendi haklarını arayan insanlara benzetmenin hiçbir vicdanla telafisi yoktur.

Gül, 'bir arpa boyu yol alamamışız' sözleriyle aslında artık kimlerle ağladığını ve kimlerle yol yürüdüğünü açıkça aşikar etmiş oluyor. 367 gibi bir dehayı üreten cin fikirli cellatlarıyla yürünen yoldan Allah uzak tutsun. O yol gaflet yoludur. 

Gül de hangi ara AK Parti'nin hak arayışını kendisine yapılan dalaletle özdeşleştirecek noktaya gelmiştir?

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olması sürecinde, bugün kendisi için ağladığı kesim, AK Parti'nin sahip olduğu toplumsal desteklere karşılık sırf toplumsal uzlaşma olarak adaylıktan çekilmesi vesveselerine karşılık olarak da 'Temsilde tevazu olmaz' diyordum.

Kendiniz istediğiniz kadar mütevazi olabilirsiniz fakat temsil ettiğiniz insanların adına onların haklarından feragat edemezsiniz.

 

Diğer HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright