akpolitika.com | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> akpolitika.com30.04.2019 00:00

akpolitika.com

akpolitika.com


MSB'den art arda önemli açıklamalarrnrn


Bu haber 92 kez okundu.
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamanın satır başları şu şekilde; 

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ 

Milli Savunma Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, yeni askerlik sistemiyle ilgili çalışmaların devam ettiği, tekliflerin kanun taslağına konulduğu ve bakanlıkların mutabık kalması durumunda Cumhurbaşkanlığı onayına sunulacağı ifade edildi. S-400 ALIMI Milli Savunma Bakanlığı yetkililerinde edinilen bilgiye göre, S-400'lerle ilgili ilk sevkiyatın Haziran ve Temmuz aylarında yapılacağı, F-35'lerin ise Kasım ayında Türkiye'ye geleceği ve Malatya'da konuşlandırılacağı belirtildi. F-35 SORUNU Kasım'da Türkiye'ye gelmesi planlanıyor. Aksaklık olsa da görüşmeler sürüyor.

 ABD'NİN PATRIOT TEKLİFİ 

Teklif Savunma Sanayi Başkanlığı'nda değerlendiriliyor.

TSK'DAN FETÖ NEDENİYLE İHRAÇ EDİLENLER 

TSK'dan FETÖ PDY ile mücadele kapsamında 15 Temmuz 2016'dan bu yana 16 bin 540 personel ihraç edildi, 6 bin 154 personel hakkında süreç devam ediyor. OHAL'in kalkmasından bugüne kadar bakan onayı ile 1425 personel hakkında ihraç işlemi gerçekleştirilmiş, 150 emekli personelin rütbeleri geri alınmıştır. 

FIRAT'IN DOĞUSU'NA OPERASYON 

Milli Savunma Bakanlığı, Fırat'ın Doğusu'na yönelik harekatın planlama ve hazırlık faaliyeti tamamlanmış durumda olduğunu açıkladı.Diğer HABER haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright