TÜRKİYE’NİN SABRI TAŞTI! | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> TÜRKİYE’NİN SABRI TAŞTI!28.02.2020 00:00

TÜRKİYE’NİN SABRI TAŞTI!

TÜRKİYE’NİN SABRI TAŞTI!


Esed rejimi İdlib’de konuşlanan askerlerimize hava saldırısı düzenledi. Alçak saldırıda 33 askerimizin şehit olduğu açıklandı. Tüm adımlarını uluslararası hukukun gereğince atan Türkiye’yi alternatif planlarını uygulamaya koymaya itebilelir.


Bu haber 588 kez okundu.

Türkiye, Suriye ile ilgili her türlü faaliyetinde uluslararası hukukun gereğini yerine getirmeye çalıştı. Buna rağmen muhataplarından beklediği karşılığı ve anlayışı göremedi. Bu durum Türkiye’yi bundan sonraki süreçle ilgili önemli adımlar atmaya mecbur bırakabilir.

RUSYA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMEDİ

Ankara, gerek rejimle ilişkileri, gerekse Astana sürecinin bir tarafı olması sebebiyle Rusya Federasyonu’nun rejimi önleme sorumluluğunu yerine getirmediğini düşünüyor.

Başkent kulislerinde, Rusya ile devam eden müzakerelerin sonuçsuz kalması Türkiye’yi alternatif planlarını uygulamaya koymaya itebileceği ifade ediliyor. Türkiye’nin çekilme için verdiği sürenin tamamlanmasıyla bu planların detaylarının daha da şekillenmeye başlamıştı.

TÜRKİYE TEHDİDE KARŞI TÜM KOZLARINI SONUNA KADAR KULLANMAKTA KARARLI

Bunun yanında İdlib’deki saldırıların sorumlusunun Esed rejimi olduğu delilleriyle ortaya konularak uluslararası camianın da dikkati çekilmeye çalışılacaktır.

Türkiye, meşru müdafaa hakkı çerçevesinde sınırın karşısından gelen güvenlik tehdidine karşı tüm kozlarını sonuna kadar kulanmakta kararlı.

BAŞKAN ERDOĞAN RUSYA’YA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği  Azerbaycan ziyareti öncesi Rusya’ya tepki göstermişti. Erdoğan, ”Rusya rejim güçlerine en üst düzeyde desteği veriyor. Her ne kadar inkar etseler de bizde kanıtları var.”ifadelerini kullanmıştı.


Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer 2.MANŞET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright