HAZİRAN’DA KORONAVİRÜS PATLAMASI YAŞANACAK | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> HAZİRAN’DA KORONAVİRÜS PATLAMASI YAŞANACAK06.05.2020 02:45

HAZİRAN’DA KORONAVİRÜS PATLAMASI YAŞANACAK

HAZİRAN’DA KORONAVİRÜS PATLAMASI YAŞANACAK


New York Times tarafından ele geçirilen “çok gizli” Beyaz Saray belgesine göre; yeni tip koronavirüs sebebiyle ABD’de Haziran ayında günlük can kaybının iki katına çıkacağı belirtiliyor. Belgedeki bilgilere göre; şu an günlük 25 bin civarında olan vaka artış sayısı da 200 bine çıkabilir.


Bu haber 144 kez okundu.

ABD’nin en saygın gazetelerinin başında gelen New York Times’ın elde ettiği bir gizli belgeye göre; Beyaz Saray, yeni tip koronavirüs salgınında şu anda 1750 civarında olan günlük can kaybının 1 Haziran itibarıyla 3000’e yükselebileceği tahmininde bulunuyor. Bu yüzde 70 artış ifade ediyor.

Washington yönetiminin Kovid-19 salgını modellemesini temel alan tahminlere göre; şu an günlük 25 bin civarında olan vaka artış sayısı da 200 bine çıkabilir.

Washington Üniversitesi’ndeki Sağlık Ölçüm ve Değerlendirme Enstitüsü, Ağustos ayı başında ABD’de ölüm sayısının 135 bine ulaşabileceği tahmininde bulunuyor.

Daha önceki tahminler bu sayıyı 60 bin olarak öngörmüştü. Son veriler ülkede can kaybı sayısının şimdiden 68 bini aştığını gösteriyor.

Ülkede salgın nedeniyle uygulanan kısıtlamaları gevşeten eyaletlerin sayısı ise artıyor.


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer DÜNYA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright