Almanlar haddini iyice aştı… | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Almanlar haddini iyice aştı…10.05.2019 02:20

Almanlar haddini iyice aştı…

Almanlar haddini iyice aştı…


YSK'nın İstanbul seçimlerini yenileme kararının ardından Alman basını çıldırdı.


Bu haber 111 kez okundu.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, “Türkiye’nin geleceğine ve demokratik değerlere” büyük değer veren biri olarak YSK’nın İstanbulseçimlerini tekrar etme kararından ciddi endişe duyduğunu söyledi.

Erdoğan ve Türkiye aleyhine küstah açıklamalar yapan Almanlar bu kez haddini iyice aştı…

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini 23 Haziran’da yenileme kararı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier: YSK ikna edici bir gerekçe sunmadı
Steinmeier, YSK kararını eleştirdiği açıklamasında “Türkiye’nin geleceği ve demokrasiye verilen değerin kendisi için kalpten önem taşıdığına” vurgu yaparak bundan dolayı seçimlerin tekrarı kararından büyük endişe duyduğunu kaydetti.

Steinmeier, YSK’nın şu ana kadar İstanbul’daki seçimlerin geçersiz sayılmasını gerektirecek ikna edici bir gerekçe ortaya koymadığını belirtti.

Steinmeier, Türk mevkidaşı Erdoğan’ın ziyaretinin ikili ilişkilerde normalleşme anlamına gelmediğini, ancak bu ziyaretin bir başlangıç olabileceğini söylemişti.

Alman Bakan Roth: Seçimin iptali demokrasi açısından gerileme

Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Michael Roth, YSK’nın İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi kararını eleştirdi. CDU milletvekili Röttgen de kararı “ağır bir siyasi hata” olarak nitelendirdi.

SZ: Erdoğan kapana kısıldı

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararı Süddeutsche Zeitung’da yer alan “Erdoğan kapana kısıldı” başlığı ile yer aldı.


Diğer DÜNYA haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright