Trump'ın damadından Türkiye yorumu... | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Trump'ın damadından Türkiye yorumu...18.04.2019 23:00

Trump'ın damadından Türkiye yorumu...

Trump'ın damadından Türkiye yorumu...


ABD Başkanı Donald Trump'ın kıdemli danışmanı ve damadı Jared Kushner, ''Türkiye'nin potansiyelini bugüne kadar değerlendiremedik. Bundan sonra bu potansiyelden faydalanmak için daha fazla işbirliği yapalım'' ifadelerini kullandı.


Bu haber 223 kez okundu.

Amerika Birleşik Devleti ile Türkiye ilişkileri ile ilgili ABD Başkanı Donald Trump'ın kıdemli danışmanı ve aynı zamanda damadı olan Jared Kushner, önemli açıklamalarda bulundu.

Jared Kushner'in, ABD ile Türkiye İş Konseyi (TAİK) ile Amerikan Türk Konseyi (ATC) tarafından Washington'da düzenlenen konferansın kapanışında gerçekleştirdiği konuşmada Hürriyet gazetesinden Sefer Levent'in haberinde yer aldı.

Donald Trump'ın projelerinden bahseden ve bundan sonra da iki ülke ilişkilerinin potansiyelini daha çok ortaya çıkarmak için çalışacaklarını ifade eden Jared Kushner, iki ülke arasındaki potansiyelin bu zamana kadar realize edilmemesine şaşırmadığını, Türkiye'nin bu zamana kadar potansiyelini değerlendiremediklerini, farklı sektörlerde yeni işbirlikleri yeni yollar bulmanın kendi işlerinin olması gerektiğini ve bu potansiyelden bundan sonra yararlanmak için daha fazla işbirliği yapmaları gerektiğini vurguladı.


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright