TERÖR ÖRGÜTÜ ERMENİ TABURU KURDU! | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> TERÖR ÖRGÜTÜ ERMENİ TABURU KURDU!16.05.2020 00:00

TERÖR ÖRGÜTÜ ERMENİ TABURU KURDU!

TERÖR ÖRGÜTÜ ERMENİ TABURU KURDU!


PKK’nın Suriye uzantısı YPG, Suriye’de Ermeni taburu kurdu. Bu olayı sosyal medya hesabından Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar gündeme getirdi.


Bu haber 1255 kez okundu.
Eli kantlı terör örtürü PKK, Suriye’deki çirkin emellerini sürdürmeye çalışıyor. Daha önceden yabancılar, eşcinseller ve hatta çocuklardan kendilerine sözde bir ordu kuran YPG, bu sefer de Ermenilerden kendilerine tabur oluşturdu.

MİT DEŞİFRE ETTİ
Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Twitter sayfasından PKK’nın kirli oyunu ortaya çıkardı. Ağar, yaptığı paylaşımda “Yezidilerin, Süryanilerin, Keldanilerin, Arapların, Kürtlerin, kadınların, çocukların eline silah verir, önüne sürer. Siz de Kürt, Arap, Yezidi, Hristiyan, kadın, çocuk katletmiş olursunuz. MİT deşifre etmiş. Şimdi de Ermeni Taburu kurmuş. Bu YPG/PKK’da NAMUSSUZLUK BİTMEZ.” ifadelerine yer verdi.

PKK’NIN TERÖR ORDUSU
Her fırsatta sivillere acımasızca saldıran PKK, Suriye’de petrol, sözde kürdistan ve devlet kurma hayalleriyle katliamlar gerçekleştiriyor. Özellikle Türkiye’nin bölgeye yönelik gerçekleştirdiği operasyonlar ile sivillere rahat bir nefes aldırıldı.

PKK bölgede eşcinsellerden, yabancılardan ve çocuklar ile birlikte etnik unsurlardan oluşturulan sözde ordular kurarak, terör faaliyetleri gerçekleştiriyor.

ARAPLAR İLE İLİŞKİ
 
ABD Savunma Bakanlığı Başmüfettişliğinin Irak ve Suriye’de DEAŞ’a yönelik operasyonlara ilişkin raporunda, SDG ismini kullanan YPG/PKK terör örgütünün Arapları paravan sivil ve askeri yapılarda yönetime katmadığını ortaya koydu.

Ocak-mart aylarına ilişkin değerlendirmeleri içeren Başmüfettişlik raporunda, Arapların terör örgütü YPG/PKK’ya desteğine ilişkin ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CETCOM) ve Savunma İstihbarat Ajansının (DIA) birbiri ile çeliştiğine dikkat çekildi.

Raporda, CENTCOM, Arap nüfusun büyük çoğunluğunun, SDG ismini kullanan YPG/PKK’yı ve ilişkili sivil yapıları desteklediğini iddia ettiği ancak askeri istihbaratın YPG/PKK’nın Arapları örgütün paravan yönetimine dahil etmek istemediğini tespit ettiği kaydedildi.

Suriye’nin kuzeydoğusundaki Arapların, YPG/PKK ve paravan sivil yapılarına pasif destek verdiği belirtilen raporda, şu ifadeler kullanıldı:

“DIA, Pentagon Başmüfettişliğine, SDG içindeki YPG’nin Arapların yoğun yaşadığı ve cephelerdeki Arap savaşçıların çoğunlukta olduğu bölgelerde bile Araplarla güç paylaşımına girme konusunda isteksiz davrandığını raporladı. DIA, SDG içindeki Arap milislerin etkisini sınırlama çabalarının, YPG’nin SDG içindeki küçük bir Arap otonomisini de yok etme girişimini gösterdiğini kaydetti.”

HARAÇ GİBİ FİTRE TOPLUYORLAR
 
Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, terör örgütü DEAŞ’ın yöntemine başvuran YPG/PKK, vatandaşların fitrelerine el koymak için 2-3 teröristten oluşan gruplar oluşturdu.

Kapı kapı dolaşan YPG/PKK’lılar, örgüt saflarında çatışırken ölen teröristlerin yakınlarına bağışlamaları için halktan fitre istiyor.

YPG/PKK fitre miktarını kişi başı 1000 Suriye Lirası (5,5 TL) olarak belirlerken, yoksullukla mücadele eden bölge halkı ise örgütün bu uygulamasına korkudan sesini çıkaramıyor.

Kaynaklar, teröristlerin, fitreyi örgüte vermek istemeyenlerin isimlerini fişlediğini belirtiyor.

Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya -

Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright