Erdoğan'dan Netanyahu'ya sert tepki... | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Erdoğan'dan Netanyahu'ya sert tepki...13.03.2019 19:32

Erdoğan'dan Netanyahu'ya sert tepki...

Erdoğan'dan Netanyahu'ya sert tepki...


Ankara'nın Pursaklar ilçesinde mitingde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu'ya tepki gösterdi. Erdoğan, ''Ey Netanyahu kendine gel. Sen 7 yaşındaki Filistinli yavruları katleden zalimsin. Sen kadınlara hücrelere mahkum eden bir zalimsin'' ifadelerini kullandı.


Bu haber 47 kez okundu.

Ankara'nın Pursaklar ilçesinde konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

Pursaklıların, özellikle ezan düşmanlarına, sandıkta esaslı bir ders vermelerini bekliyorum.

''DÖRTLÜ ÇETE''

Bay Kemal, HDP'lilerle el ele mi? Kol kola mı? Ankara'da Bay Mansur bunlarla beraber mi? Dörtlü çete. Cumhuriyet Halk Partisi, HDP, sözde İYİ Parti, bir de Saadet Partisi çıktı bunlara. İstiyorum ki sizler sandıkta bunlara derslerini verin.

ERDOĞAN'DAN NETANYAHU'YA SERT TEPKİ

Birileri ıslıklarlar da İsrail durur mu? Onlarda Müslümanların onur davası olan Mescid-i Aksa'yı, Kubbetü's sahra'yı postallarıyla kirletmeye cüret ettiler. Şimdi utanmadan sıkılmadan, İsrail'in başındaki o soyguncu şuanda kendi ülkesinde yargılanıyor. Neyden yargılanıyor? Soygundan. Suistimalden. Bu adam şimdi oradan diyor ki, Türkiye'de gazeteciler cezaevinde, oradan bize ders vermesin diyor. Ey Netanyahu sen kendine gel kendine. Sen zalimsin. Sen 7 yaşındaki o Filistinli yavruları katleten zalimsin. Sen kadınları hücrelere mahkûm eden bir zalimsin. On binlerce insanı şuan da hücrelere tıkayan bir zalimsin. Sen bizim oradaki kutsal mabedimizi, sadece bizim değil aynı zamanda Hristiyanların, postallarıyla senin askerin polisin buralara giriyor. Tahrik etme. Biz bu ülkede hiçbir Musevi'ye zulmetmedik. Bizi tahrik etmeyin, biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Ama bunun hesabını uluslararası camiada size soracağız. Kudüs davasını bizlere unutturamaz.

Herkes sussa bile milletimizle biz susmayacağız. Ne ezanımıza yapılan saygısızlığa göz yumacağız, ne de Mescid-i Aksa'nın, Kubbet-üs Sahra'nın kirletilmesine rıza göstereceğiz. Dışişleri Bakanlığıma zaten talimatı verdim.

Pursaklardan bu seçimde ezan, bayrak ve vatan düşmanlarına sandıkta, şöyle sağlamından bir Osmanlı tokadı bekliyorum.

''BUNLAR SEÇİLDİKLERİ ZAMAN KANDİL'E ÇALIŞACAKLAR''

Şimdi ezan ve bayrak düşmanları kendilerine yeni bir çatı buldular. Bu CHP örtüsü altında adı ‘İYİ' kendi fesat partinin makyajı altında PKK'lılar FETÖ'cüler belediyelere sızdırılmaya çalışılıyor. Listelere bunları koydular. Mansur efendinin listesinde de bunlar var. Buraya da yerleştiler. CHP'den FETÖ'cü belediye başkan adayı var. Bunlar seçildikleri zaman kime çalışacaklar? Elbette Kandil'e çalışacaklar.

Biz bu çukur eylemlerinden sonra belediyelerden PKK'yı temizlemek için uğraşırken şimdi CHP ve ittifak ortağı bunları kendi sırtlarında belediyeye taşıyor. Bu bölücü örgütün emrindeki parti CHP ve sözde İYİ Parti ile olan ittifakını artık gizleme gereği dahi duymuyor. Mesela, Pursaklar'da bu partinin adayı var mı? Yok. Peki, kimi destekliyorlar? CHP'yi destekliyorlar. Aynı şekilde Büyükşehir'de kimi destekliyorlar? CHP'yi destekliyorlar. Öyleyse daha niye konuşuyoruz? Ankaralı bu ihanete izin verir mi?

İttifakın iç yüzü her gün ifşa oluyor. Seçim sürecinde ittifaklarını delikanlıca ortaya koyamayanlar Ankara'yı nasıl açık yüreklilikle yürütecekler? Ama ortada ne Genel Başkanları ne de Büyükşehir adayları var. Biz bu milletin partisiyiz. Emirleri milletimizden alırız, hizmeti milletimize veririz. CHP, HDP bunlar emri nereden alıyor? Kandil'den. Peki, terör örgütlerinden bu talimat alanlara benim Pursaklı kardeşim yürü der mi? İnşallah Ankara'nın İstanbul'un İzmir'in ve diğer belediyelerimizin teslimini bunlara etmeyeceğiz.


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright