Ekrem İmamoğlu'nun afişi çalıntı mı? | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Ekrem İmamoğlu'nun afişi çalıntı mı?13.05.2019 01:53

Ekrem İmamoğlu'nun afişi çalıntı mı?

Ekrem İmamoğlu'nun afişi çalıntı mı?


Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart seçimlerinin ardından hazırlattığı '16 milyon İstanbullu kazandı' afişinin çalıntı olduğu iddia edildi. Afişi hazırlayan reklam ajansından konuyla ilgili açıklama yapıldı.


Bu haber 128 kez okundu. İmamoğlu tarafından hazırlatılan afişte "16 milyon İstanbullu kazandı" ifadesi ile İmamoğlu ve bir çok kişinin fotoğrafı yer aldı.

Ancak İmamoğlu'nun afişindeki kişilerin gerçek vatandaşlar değil, internet üzerinden fotoğraf kolajlamak için kullanılan bir sitedeki yabancı kişilerden oluştuğu ortaya çıktı.

İmamoğlu'nun afişinde kafasında takke olan bir yaşlı amca şeklinde görülen kişinin, daha önce bira reklamlarında görüldüğü ortaya çıktı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Aynı afişte bulunan başörtülü kadının da benzer şekilde yabancı olduğu tespit edildi. İmamoğlu'nun "16 milyon İstanbullu kazandı" yazdığı afişte yabancı fotoğraflarına yer vermesi sosyal medyada gündem oldu.

REKLAM AJANSINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

Afişi hazırlayan reklam ajansından yapılan açıklamada;

"Boşuna çabalama kardeşim, Buradan size ekmek çıkmaz! Onbinlerce liralık casting ve fotoğraf çekim maliyeti ödemek yerine, bir kaç yüz liralık maliyetle tamamen yasal ve telifi ödenmiş görsel kullanmaktır bu." ifadeleri kullanıldı.

İŞTE SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLAN O AFİŞ;


Diğer GÜNCEL haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright