Akşener hakkında gizli FETÖ soruşturması... | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Akşener hakkında gizli FETÖ soruşturması...28.06.2019 21:47

Akşener hakkında gizli FETÖ soruşturması...

 Akşener hakkında gizli FETÖ soruşturması...


Meral Akşener hakkında FETÖ üyeliği suçlamasından soruşturma başlatıldığı belirtildi. Soruşturmanın 3 senedir sürdüğü ve savcılığın mayıs ayında gizlilik kararını verdiği ifade edildi.


Bu haber 567 kez okundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Meral Akşener hakkında 3 senedir süren FETÖ soruşturması yürütüldüğü belirtildi. Savcılığın mayıs ayında bu soruşturmaya yönelik gizlilik kararı aldırdığı söylendi.

Meral Akşener'in avukatı Hasan Seymen konuyla ilgili, Akşener hakkında 2016 senesinde FETÖ soruşturması başlatıldığını ancak bu süreçte herhangi somut delil olmadığı gibi Akşener'in ifadesinin de alınmadığını söyledi. Avukat Seymen, soruşturmanın 31 Mart seçimleri ardından tekrar canlandırıldığını söyledi.

Savcılığa yardımcı olacağız açıklaması

Seymen, FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması ve atılan FETÖ iftirasının ortaya çıkması için İyi Parti grubu tarafından Meclis'e verilen araştırma önergesinin AKP ile MHP'nin oylarıyla reddedildiğini hatırlattı ve şunları söyledi:

Soruşturmanın hukuk çerçevesinde sürdürülmesi ve sağlıklı olarak sonuçlandırılması için elimizden geleni yapacağız. Savcılık makamının ihtiyaç duyduğu tüm delilleri teslim edeceğiz. Genel Başkanımızın veremeyeceği hiçbir hesabı yok, FETÖ ile senelerdir kol kola olanların bizlere attıkları çamurlar asla üzerimize yapışmaz. Bunu en iyi bilenler 3 yıldır sebepsiz yere bekleyen soruşturmayı bugün tekrar raftan indirtenler. Üç yıldır açık olan dosyada toplanamayan hangi delil, 3 yılın ardından kısıtlama kararı verilerek toplanacak? Kısıtlama kararının kaldırılarak soruşturmanın şeffaf olarak milletimizin huzurunda yapılmasını istiyoruz.  Herkes haddini hakkını bilmeli, bilmeyene bildirmek ise İYİ'lerin görevidir.


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya -

Diğer GÜNCEL haberleri
Tüm Kategoriler

Azil sürecinde yeni gelişme...

Azil sürecinde yeni gelişme...
  • Azil sürecinde yeni gelişme...
  • Şehit cenazesini kaçıran PKK'lı yakalandı...
  • Çin'in Duğu Türkistanlı Müslümanlarına yönelik zulmü devam ediyor...
  • Yılmaz Ateş, CHP'ye verdi veriştirdi!
  • Türkiye’de kaç milyon Kürt, kaç milyon Alevi yaşıyor?
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright