Ramiz dayı karakteri aslında Fethullah Gülen mi? | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Ramiz dayı karakteri aslında Fethullah Gülen mi?24.11.2018 00:57

Ramiz dayı karakteri aslında Fethullah Gülen mi?

Ramiz dayı karakteri aslında Fethullah Gülen mi?


Nihat Genç, 'Ezel dizisinde FETÖ mesajları mı var' isimli yazısında, bi düşünün darbeden beş yıl önce bir dizi çekildi ve kahramanlarından birisinin adı Temmuz' dedi.


Bu haber 303 kez okundu.

Nihat Genç,  bir dönem damga vurmuş ve reyting rekorları kırmış Ezel dizisinde FETÖ'nün gizli mesajları saklı olduğu iddialarını ortaya attı. Genç bir okuyucusunun kendisine dizi ile ilgili olarak mesaj yolladığını belirtip, "Ezel dizisi bir FETÖ'cülük nedir ne değildir gizli mesaj şifre nedir ne değildir hususunda sinema ve iletişim bölümlerinde ders olarak okutulmalı" diye yazdı.

Kaleme almış olduğu yazısında "Kafalarınızı karıştırmamak için sadece belirli gizli işaretlerden bir kaç tanesini verelim" dedi diziden çeşitli kesitleri paylaştı.

İşte işaretlerden bazıları:

— Kenan İmirzaoğlu ve bulunduğu bir sahne. Defalarca gösteriliyor duvarda FETÖ'nün maskı asılı.Maska baktığınızda bu maskın FETÖ'nün yüz kalıbından birebir aynen alınmış olma ihtimali aklınıza geliyor.

— Haluk Bilginer'in öldürülme sahnesinde yakına alınan Haluk Bilginer'in yüzü gölgelenmiş ve birebir ATATÜRK'e benzetilmiş.Bir reklam filminde daha önce de Atatürk'ü oynamıştı. Haluk Bilginer'in yüzü tıpkısının aynısı Atatürk'e benzetiliyor ve o an da öldürülüyor.

-Yeğen diyerek konuşan Ramiz-Tuncel Kurtiz'in aslında FETÖ olduğu bir çok sahnede belirtilmiş. Şeker hastası olduğu söyleniyor, FETÖ'nün baba adı Ramiz ana adı Rabia alenen veriliyor.

— Tuncel Kurtiz'in Hasan Sabbah'la ilgili o bilindik konuşması, korumalarıyla tehdit ediyor, en yakınındayız şeklinde bir hikaye. Ezel dizisinden geriye kalan en meşhur sahne bu.

— Kahramanlardan birinin adı Sekiz, diğerinin adı ise Temmuz

15 Temmuz'u yaşamasaydık eğer bu tuhaf isimler çok dikkat çekmeyecekti.

Büyük bir iddiaya göre NATO Toplantısı yüzünden 8 Temmuzda yapılması planlanan darbe 15 temmuza çekilmiş.

— Düşünün darbeden beş yıl önce bir dizi çekilmiş ve kahramanlarının birinin adı Sekiz diğerinin adı da Temmuz.

— Yine 15 Temmuz akşamı FETÖ'cüler Köprüyü tutmamış olsaydı bazı tuhaf sahneleri anlamayacaktık.

Derin devlette bir karakter (ki muhtemel meşhur Yeşil göndermesi okunuyor) köprüye götürülüyor ve başına silah dayanıyor soyunması isteniyor, soyunuyor ama başında sadece asker şapkası kalıyor.

— 15 Temmuz gecesi bu sahneyi yaşadık ama üniformaları soydurulan FETÖ'cüler oldu,
kime niyet kime kısmet, yani başında asker şapkalı olanlar soydurulup öldürülecekti, çok manidar bir sahne.Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer ANALİZ haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright