Erdoğan’a tuzak kurulmak isteniyor! | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Erdoğan’a tuzak kurulmak isteniyor!03.07.2019 00:57

Erdoğan’a tuzak kurulmak isteniyor!

Erdoğan’a tuzak kurulmak isteniyor!


Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 23 Haziran’dan sonra bazı çevreler tarafından yürütülen bir plandan bahsederek "Erdoğan ile AK Parti’yi birbirinden ayırmak istiyorlar." diye yazdı.


Bu haber 206 kez okundu.

İstanbul seçimini 9 puan farkla kaybeden AK Parti’de yenilginin nedenleri tartışılıyor. Kendi iç muhasebesini yapan AK Parti’de kabine ve teşkilatlarda revizyona gidilmesi gerektiği konuşuluyor. Tüm bunlar konuşulurken gözlerin çevrildiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk değerlendirmesini partisinin Meclis’teki grup toplantısının ardından gazetecilere  “Dışarıdan dayatmayla kabine değişikliği olmaz” sözleriyle yapmıştı.

KABİNE REVİZYONU

Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi yaşanan süreci köşesine taşıdı ve “Ankara’da bir takvimden söz ediliyor. 11 Temmuz’da AK Parti’nin MKYK toplantısı yapılacak. İstanbul seçimleri ele alınacak. Erdoğan’ın 15 Temmuz törenlerine katıldıktan sonra kısa bir süre tatil yapacağı söyleniyor. Erdoğan’ın temmuz sonu itibarıyla kabine ve parti yönetiminde değişikliğe gidebileceği konuşuluyor.” ifadelerine yer verdi.

“BU PLAN FARKLI”

Seçim sonrası yaşanan  partili cumhurbaşkanlığı sistemi tartışmalarını da değerlendiren Selvi  “23 Haziran’dan sonra Cumhurbaşkanı ile parti genel başkanının ayrılması yönünde tezler ileri sürülmeye başlandı. Sistem tartışmasına girme düşüncesinde değilim. Aktarmak istediğim farklı bir plan. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanlığı’nı bırakması formülünden söz ediyorum. Erdoğan’ın AK Parti ile irtibatının sadece üyelik düzeyinde devam etmesi öngörülüyor.” dedi.

“ERDOĞAN’A TUZAK KURULMAK İSTENİYOR”

Sistem tartışmalarına girmeyeceğinin altını çizen Selvi, bahsi geçen duruma ilişkin AK Parti’de böyle bir çalışmanın yürütülmediği bilgisini paylaşıp Erdoğan’a bir tuzak kurulmak istendiğini öne sürdü.

Selvi” Bu tür formüller daha çok Erdoğan ve AK Parti dışında pişiriliyor. Hadi bir adım daha ileri gideyim. Bu modelin temelinde Erdoğan ile AK Parti’yi birbirinden ayırmak yatıyor. Erdoğan ile AK Parti’yi birbirinden koparma tuzağı gibi görünüyor. Modelin adı, Erdoğan’sız AK Parti ya da AK Parti’siz Erdoğan…” diye yazdı.


Diğer ANALİZ haberleri
Tüm Kategoriler

Azil sürecinde yeni gelişme...

Azil sürecinde yeni gelişme...
  • Azil sürecinde yeni gelişme...
  • Şehit cenazesini kaçıran PKK'lı yakalandı...
  • Çin'in Duğu Türkistanlı Müslümanlarına yönelik zulmü devam ediyor...
  • Yılmaz Ateş, CHP'ye verdi veriştirdi!
  • Türkiye’de kaç milyon Kürt, kaç milyon Alevi yaşıyor?
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright