Abdüllatif Şener 10 yıl önce adaylık için Kılıçdaroğlu’na gitti… | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Abdüllatif Şener 10 yıl önce adaylık için Kılıçdaroğlu’na gitti…24.11.2018 22:35

Abdüllatif Şener 10 yıl önce adaylık için Kılıçdaroğlu’na gitti…

Abdüllatif Şener 10 yıl önce adaylık için Kılıçdaroğlu’na gitti…


Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere dair kulis yazdı.


Bu haber 433 kez okundu.

Alçı,”Bundan yaklaşık 10 gün önce Abdüllatif Şener, Kemal Kılıçdaroğlu’na gitti. Abdullah Gül’ün referansı ile geldiğini, CHP’nin İstanbul adayı olursa çeşitli cemaat ve tarikatlar de dahil geniş bir kitleden oy alabileceğini söyledi” dedi.

Nagehan Alçı,”Bomba CHP kulisleri” başlığıyla yayımlanan yazısında “Hatırlarsanız kurultay tartışmaları boyunca nasıl ki Kılıçdaroğlu’nun kurultaya gitmeyeceğini devamlı yazdıysam, bugün de aynı kesinlikle Muharrem İnce’nin İstanbul adayı yapılmayacağını yazıyorum” ifadesini kullandı.

“Kemal Bey, İnce’yi aday göstermeyecek. İstediği eğilim yoklamasını yaptırmayacak. Yaptırsa bu İnce’ye ciddi bir propaganda imkanı verir. Buna Genel Merkez kesinlikle olumlu bakmıyor” diyen Alçı, şöyle devam etti:— İnce bunu bilmiyor mu? Biliyor. O da “Ben istedim, yapmadılar, o nedenle İstanbul’u kaybettiler” diyerek cumhurbaşkanlığı seçimlerine yürümeyi hedefliyor. İnce aday gösterilmeyecekse CHP İstanbul’da kimi aday gösterecek? Genel Merkez isim vermiyor ama tarif veriyor. Deniyor ki, AK Parti ve MHP’nin yeniden ittifak kararı alması ile birlikte bu seçim yine 50+1 seçimine döndü. O nedenle yalnızca kendi tabanımıza hitap eden adayla çıkarsak şansımız azalır. Bütün partilerin tabanlarına hitap edebilecek, bütünleştirici bir isim gerek. Sandıkta ittifak arıyoruz. Peki bu nasıl olacak? Yine bir çatı aday formülü mü?

Alçı, bundan 10 yıl önce yaşandığını iddia ettiği bir kulis bilgisini de aktardı.

“Bundan yaklaşık 10 gün önce Abdüllatif Şener, Kemal Kılıçdaroğlu’na gitti. Abdullah Gül’ün referansı ile geldiğini, CHP’nin İstanbul adayı olursa çeşitli cemaat ve tarikatlar de dahil geniş bir kitleden oy alabileceğini söyledi” iddiasını ileri süren Alçı, devamında “Kemal Bey’in, Şener’i dinlemekle yetindiği, herhangi bir şey söylemediği bilgisini aldım. Zaten Kılıçdaroğlu’nun kapısı açık oluyor, dinliyor ama fazla yorum yapmıyor. Peki Şener’i aday yapar mı? Buna dair bir işaret henüz yok. Hiçbir kaynaktan bu yönde bir bilgi almadım” görüşünü dile getirdi.‘İNCE, BEŞ ANKETTE DE BİRİNCİ ÇIKTI’

Alçı, geçen günlerde gerçekleşen Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener görüşmesine de değindi. Alçı şunları kaydetti:

— Kemal Kılıçdaroğlu-Meral Akşener görüşmesinde Akşener, destekleyebilecekleri isim olarak İlhan Kesici’yi zikretmiş. Daha sonra Gürsel Tekin’in de adı geçmiş. Hem Kesici’ye hem de Tekin’e İYİ parti yeşil ışık yakmış. CHP şimdiye kadar İstanbul ile ilgili 5 anket yaptırdı. Hepsinde İnce birinci çıkıyor. Onu 6-8 puan farkla Gürsel Tekin izliyor. Akif Hamzaçebi’nin devre dışı kaldığını söyleyebiliriz. Nitekim son 3 ankette onun ismi yer almamış.


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer ANALİZ haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright