ABDULKADİR SELVİ’DEN BOMBA SORU! | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> ABDULKADİR SELVİ’DEN BOMBA SORU!21.01.2020 12:08

ABDULKADİR SELVİ’DEN BOMBA SORU!

ABDULKADİR SELVİ’DEN BOMBA SORU!


Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’na ilişkin bir bilgisi olduğu görüşünü bugün de paylaştı.


Bu haber 378 kez okundu.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’na ilişkin bir bilgisi olduğu görüşünü bugün de paylaştı. Selvi, “CHP, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasını isterken herhalde keseri kendi ayağına vurmayı amaçlamadı. Onların kastı, FETÖ’nün siyasi ayağını gündemde tutan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi sıkıştırmak. Bir adım ilerisinde ise MHP ile AK Parti’nin arasını açıp ‘cumhur ittifakı’nı çatlatmak” görüşünü savundu.

Selvi, “Bahçeli, CHP’nin teklifinin peşine takılmayacaklarını söylemekle bu hamleyi boşa çıkardı. Ama tartışmayı ileri bir noktaya taşıdı. Yurtta sulh konseyinin sivil ayağını gündeme taşıdı. Bahçeli’nin neyi kast ettiğini bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var. Ne Kılıçdaroğlu gibi AK Parti’yi ne de Erdoğan gibi CHP’yi kast ediyor. Bahçeli’nin dilinin altında bir bakla var ama ne?” düşüncelerini dile getirdi.

Yazının devamı için tıklayın

Selvi dünkü yazısında da ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ tartışmasına katılan Bahçeli'nin "Bize yetki versinler ortaya çıkaralım” açıklamasını anımsatarak, "Darbeciler 27 Mayıs’ta olduğu gibi doğrudan kendileri mi yönetecekti, yoksa sivillerden oluşan bir hükümet mi teşkil edeceklerdi? Bahçeli’nin bu sorusu o açıdan önemli. Bahçeli yoksa cevabını bildiği bir soru mu soruyor?" ifadelerini kullanmıştı. 


Diğer ANALİZ haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright