ABD'li yetkiliden flaş sözler... | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> ABD'li yetkiliden flaş sözler...06.03.2019 23:21

ABD'li yetkiliden flaş sözler...

ABD'li yetkiliden flaş sözler...


Trump, kendisini Erdoğan'a çok yakın hissediyor...


Bu haber 153 kez okundu.
TÜRKİYE ile ABD arasında son günlerde yaşanan sorunları aşmak için bir dizi temas yaşanıyor. İran’la ilişkiler, Suriye sorunu, S-400 füzeleri ve ABD Büyükelçiliğinde görevli Türk çalışanların FETÖ bağlantıları nedeniyle gözaltına alınmaları Türk-ABD ilişkilerinde sorunlu konuların başında geliyor. İşte bu sorunlar konusunda ABD’li üst düzey bir yetkili önemli açıklamalar yaptı.

Bu açıklamaları aktaran Hürriyet Ankara temsilcisi Hande Fırat, ABD'li yetkili ismin, “Türkiye ile ilişkilerimize son derece önem veriyoruz, 60 yılı geride bıraktığımız bir ittifak. Karşılıklı imkanlardan oluşan bir ortaklık” mesajı verdiğini yazdı.

İşte Fırat'ın aktardıkları:

"İki ülke arasında ilişkileri zorlayan bazı meseleler bulunduğuna dikkat çeken üst düzey yetkili, bu konular arasında İran, Suriye, S-400 ve bazı yerel çalışanlarının alıkonulmasını gösterdi.

Yetkili isim, sorunların çözümü için Türk makamlarıyla yakın temasta bulunduklarını söylerken, iki ülke arasındaki diyaloğun zengin, derin ve alttan üste her düzeyde sürüyor olmasının önemli olduğunu belirti.

Özellikle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump’ın ilişkisine dikkat çekti. “Trump, kendisini Erdoğan’a yakın hissediyor, sempati duyuyor, çok seviyor. İletişim kurmaktan keyif alıyor” mesajı verdi. Halihazırdaki sorunların birlikte çalışılarak çözüleceğinden emin olduğunu söyledi. Bu çalışmalar sonunda sağlam olan Türkiye-ABD ilişkilerinin daha da önemli hale geleceği beklentisi anlatıldı."

Etiketler: memur haber -memur haberleri -memur -okul müdürleri -kamu -izin -mevzuat -para -eğitim -sondakika -flaşhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -mebhaber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -MEB -Şube Müdürlüğü - Atama - Esastan İptal Kararı

Diğer ANALİZ haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright