PKK’dan TKP'li başkan adayına tehdit! | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> PKK’dan TKP'li başkan adayına tehdit!11.03.2019 22:36

PKK’dan TKP'li başkan adayına tehdit!

PKK’dan TKP'li başkan adayına tehdit!


Tunceli'den aday olan TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu, oyları böldüğü gerekçesiyle terör örgütü PKK tarafından tehdit edildi. PKK’lı Ali Haydar Kaytan, "Maçoğlu’nun şu anda göstermesi gereken en doğru tutum adaylıktan çekilip HDP adaylarını desteklemesidir" dedi.


Bu haber 107 kez okundu. PKK terör örgütünün Kandil'deki sözde liderlerinden Ali Haydar Kaytan, Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu'nu tehdit etti. PKK'lı Ali Haydar Kaytan, "Maçoğlu'nun şu anda göstermesi gereken en doğru tutum adaylıktan çekilip HDP adaylarını desteklemesidir" diye yazdı.

PKK'nın yurtdışındaki yayın organı Yeni Özgür Politika da yazan PKK'lı yönetici Ali Haydar Kaytan, TKP'nin adayı Maçoğlu'nun adaylıktan çekilerek HDP'yi desteklemesini söyleyerek "Maçoğlu'nun adaylıktan çekilerek HDP'yi desteklemesi kendisine gösterilen özel savaş amaçlı bu tür sahte destek ve sevgileri de boşa çıkaracaktır." ifadelerini kullandı.

PKK'lı Kaytan tehditlerine devam ederek, "Maçoğlu, Dersim'deki belediyenin durumu ve oradaki siyasi mücadeleyi dikkate almadan, oradaki demokrasi güçlerinin tutumunu öğrenmeden kendine gösterilen bu olumlu yaklaşımı Dersim belediye başkanı olabilmek için zemin yapmıştır" ifadelerini kullandı.

Yazısında, "Hangi kişinin seçildiği önemli değildir. Hangi mücadelenin parçası olarak seçildiği bu dönem açısından çok önemlidir. Bu açıdan bir HDP'linin seçilmesi her bakımdan önemli ve anlamlıdır" şeklinde yazarak HDP'nin Tunceli adayına destek isteyen PKK'lı Kaytan, "Bu durum karşısında Maçoğlu'nun çekilmemesi Dersim'de düşman tarafından yaratılmak istenen bölünmeye hizmet eder" diyerek tehditlerine devam etti.

"Maçoğlu'nun şu anda göstermesi gereken en doğru tutum adaylıktan çekilip HDP adaylarını desteklemesidir. Dersim'de devrimci örgütlerin ve demokratik kurumların güç birliği yaptığı dönemde Maçoğlu'nun güç birliği dışında hareket etmesi kendisi açısından doğru olmayacaktır" şeklinde tehditlerini sürdüren PKK'lı yönetici Kaytan, "Maçoğlu'nun hiçbir farklı duygu ve yaklaşım içine girmeden, bu süreçte yaşanan tartışmalara takılmadan bu durumu anlaması gerekmektedir" dedi.
Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer TÜRKİYE haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright