Öğrencileri M. Kemal'e secde ettirmişlerdi!  | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Öğrencileri M. Kemal'e secde ettirmişlerdi! 13.11.2019 00:00

Öğrencileri M. Kemal'e secde ettirmişlerdi!

Öğrencileri M. Kemal'e secde ettirmişlerdi!


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 10 Kasım'da Mustafa Kemal'in posteri önünde çocukların secde ettirildiği görüntülere ilişikin soruşturma başlatıldığı duyuruldu.


Bu haber 100 kez okundu.

Akıl almaz olay özel bir okulda 10 Kasım tarihinde yaşandı. Düzenlenen anma etkinliğinde minik öğrenciler Mustafa Kemal posterinin önünde secde ettirildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile söz konusu olaya ilişkin soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

'Pedagojik olarak kabul edilemez'

Sosyal medyada yayılan ve toplumun her kesiminin tepkisine neden olan görüntüler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şu açıklama yapıldı:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında bir okulumuzda gerçekleştirilen programın sosyal medya üzerinden kamuoyuna yansıyan görüntüleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

10 Kasım Atatürk'ü anma programını anlamından uzaklaştırarak, pedagojik açıdan kabul edilemez bir algıya sebebiyet veren söz konusu etkinlikle ilgili inceleme/soruşturma başlatılmıştır.


Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."


Diğer TÜRKİYE haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright