O KAYMAKAMLA İLGİLİ FLAŞ KARAR! | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> O KAYMAKAMLA İLGİLİ FLAŞ KARAR!07.02.2020 00:00

O KAYMAKAMLA İLGİLİ FLAŞ KARAR!

O KAYMAKAMLA İLGİLİ FLAŞ KARAR!


Aydın’ın Koçarlı İlçesi Kaymakamı Fırat Çelik’in FETÖ üyeliği iddiasıyla yargılandığı ortaya çıktı.İsmail Saymaz’ın haberine göre Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) raporunda, Çelik’in örgüt evlerinde kaymakamlık sınavlarına hazırlandığı belirtildi. İçişleri Bakanlığı’ndan da kaymakamla ilgili açıklama geldi.


Bu haber 492 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı’ndan kaymakam Fırat Çelik’le ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Aydın Koçarlı ilçesi kaymakamı Fırat Çelik ile ilgili FETÖ/PDY terör örgütüne iltisak, irtibat anlamına gelebilecek nitelikteki iddialar üzerine; Bakanlığımızca Mülkiye Müfettişleri görevlendirilmiş ve inceleme ve soruşturmaları sonucunda, bahse konu iddialar kapsamında maddi gerçekliğin ortaya çıkarılması için mülkiye müfettişlerince düzenlenen rapor yetkili Cumhuriyet Başsavcılığına tevdi edilmiş, yargı mercilerince gerekli soruşturmanın başlatılması sağlanmıştır. Eş zamanlı olarak adı geçen kaymakam ile ilgili Bakanlığımızca 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 35’inci madde kapsamında yapılması gereken tüm işlemler gecikmeksizin başlatılmıştır.”

Hürriyet


Etiketler: haber - gündem - akpolitika -haber -gündem -akpolitika -siyaset -dünya -yaşam -ekonomi -sondakika -flaş - -sondakikahaberleri -politika -

Diğer TÜRKİYE haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright