İMAMOĞLU PROJEYİ RAFA KALDIRDI | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> İMAMOĞLU PROJEYİ RAFA KALDIRDI18.05.2020 00:54

İMAMOĞLU PROJEYİ RAFA KALDIRDI

İMAMOĞLU PROJEYİ RAFA KALDIRDI


İmamoğlu’nun bugün yaptığı açıklama şimdiye kadar vadedilenlerle ilgili yapılanların sadece bir düzenleme ve yenileme çalışmasından ibaret olduğunu itiraf eder nitelikteydi.


Bu haber 1027 kez okundu.

İmamoğlu’nun bugün yaptığı açıklama şimdiye kadar vadedilenlerle ilgili yapılanların sadece bir düzenleme ve yenileme çalışmasından ibaret olduğunu itiraf eder nitelikteydi.

İMAMOĞLU: İSTANBUL’A TEKRAR HEDİYE EDİYORUZ

İmamoğlu Esenler Otogarı’nı AR-GE merkezine teknokente dönüştürme projesini unutmuşçasına “Yani 400 bin metrekare kaybolmuş bir alanı, İstanbul’a tekrar hediye etmenin keyfini yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

PROJEYİ UNUTTU GÜZELLEMEYE BAŞLADI

Daha önce defalarca Esenler otogarı hakkında olumsuz eleştiriler yapan ve bunun için başka bir şeye dönüştürme (teknokent) gayretine giren İmamoğlu “yenileme” çalışması sonrası otogara övgüler yağdırdı. İmamoğlu “Kimse belki farkında değil; ama burası İstanbul Havalimanı kadar nüfus yoğunluğuna sahip, gelişi-gidişi olan bir merkez. Bir başka özelliği de mahallelerin göbeğinde. Yani Bayrampaşa ve Esenler’in ortasında. Ne yazık ki buranın eski hali, toplumu da etkiliyor.” dedi.

İMAMOĞLU BİZ ORAYI “AKLA VE BİLİME PEŞKEŞ ÇEKECEĞİZ” DEMİŞTİ

İmamoğlu geçen yıl Esenler Otogarı’nın geleceği ile ilgili, “Daha önce dedim ki, ‘Bu güzel otogarı biz akla ve bilime peşkeş çekeceğiz.” Nedir o? Biz, burayı büyük bir yeşil alan içerisinde bilim, AR-GE ve teknokent merkezine dönüştürmek istiyoruz. Yani yüksek teknolojiye insan yetiştiren, eğitim veren, meslek öğreten bir merkeze dönüştürmek istiyoruz. Var olan yapının büyük bir revizyona ihtiyacı var. Bütün bunları yerine getirerek kendi içinde değerli bir ekosistem oluşturmak istiyoruz” demişti.


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya -istanbul - uyuşturucu baronu

Diğer TÜRKİYE haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright