Eski ÖSYM Başkanı'na gözaltı kararı... | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Eski ÖSYM Başkanı'na gözaltı kararı...08.04.2019 19:49

Eski ÖSYM Başkanı'na gözaltı kararı...

 Eski ÖSYM Başkanı'na gözaltı kararı...


FETÖ'nün yapılanmasına yönelik Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) kapsamında 34 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 6 kişinin halen görevde aktif olduğu bilgisi gelirken, hakkında gözaltı kararı çıkarılan bir diğer isim ise eski ÖSYM Başkanı Ali Demir oldu.


Bu haber 75 kez okundu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'ndaki (ÖSYM) Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yapılanmasına yönelik soruşturma çerçevesinde 34 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 34 kişinin arasında olan isimlerden biri de eski ÖSYM Başkanı olan Ali Demir de vardı.

Ankara merkezli başlatılan operasyonda gözaltı işlemleri, Adana, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Nevşehir ve Trabzon'da eş zamanlı olarak yürütülüyor.

Şimdiye kadar 34 kişiden 20'sinin gözaltına alındığı ifade edildi. Gözaltı kararı çıkarılan 6 kişinin halen daha aktif olarak görevde olduğu bilgisi geldi.

Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir, 2010 yılının Eylül ayında ÖSYM Başkanlığı'na vekaleten atanmış, 2011 yılının Mart ayında ise göreve atanarak 4 yıl boyunca ÖSYM Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

 


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer TÜRKİYE haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright