En paranoyak örgüt... | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> En paranoyak örgüt...06.03.2019 23:26

En paranoyak örgüt...

En paranoyak örgüt...


FETÖ'nün "mahrem hizmetler yapılanması"na ilişkin davada dinlenen gizli tanık "Albatros", örgütün "bölge imamı" konumundaki üyelerine "gözcülük" görevi verildiğini söyledi. Albatros, gözcülerinin, askerler ve emniyet personelinin takibini yaptığını anlattı.


Bu haber 108 kez okundu.
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "mahrem hizmetler yapılanması"na dahil oldukları gerekçesiyle 127 kişinin "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatlar hazır bulundu.


 
Dava dosyasına gelen belgelerin okunmasının ve sanıkların ek savunmalarının alınmasının ardından gizli tanık "Albatros"un beyanları alındı.

Sanıklardan Fatih S'yi tanıdığını dile getiren Albatros, Fatih S'nin 2009 ile 2011 arasında FETÖ'nün Ankara Altındağ'daki "büyük bölge imamı" olduğunu kaydetti.

Sanık Fatih S'nin kendisine bağlı sözde bölge imamları ile haftalık toplantılar yaptığını ve örgüt hiyerarşisinde kendisinden üstte bulunan eyalet imamının düzenlediği toplantılara katıldığını aktaran Albatros, kendisinin bu toplantılarda yer aldığını anlattı.

Fatih S'ye bağlı 40-50 civarında da öğrenci evi olduğunu beyan eden Albatros, örgüt yöneticilerinin belirlediği hedefler doğrultusunda "bölge imamı" konumundaki FETÖ'cülerin esnafı örgüte kazandırmaya çalıştığını bildirdi.


 
Gizli tanık Albatros, "bölge imamı" konumundaki FETÖ'cülere başkaca bir görev verilip verilmediği sorusu üzerine, söz konusu örgüt üyelerinin aynı zamanda "gözcülük" görevini de yerine getirdiğini söyledi.

Albatros, "Örgütte eyalet imamlığı gibi üst düzey görev ifa edenlere gözcülük görevi verildi. Yani bu kişiler askerler ve emniyet personelinin de takibini yapardı." diye konuştu.

Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya - türkiye -

Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright