Davutoğlu'ndan YSK'nın İstanbul kararına ilk açıklama | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Davutoğlu'ndan YSK'nın İstanbul kararına ilk açıklama10.05.2019 02:42

Davutoğlu'ndan YSK'nın İstanbul kararına ilk açıklama

Davutoğlu'ndan YSK'nın İstanbul kararına ilk açıklama


Eski başbakan olan Davutoğlu, YSK'nin verdiği karar hakkında, seçimler sonrasında yaşananların ve YSK’nın kararının temel değerlerimizin zedelenmesine yol açtığını söyledi.


Bu haber 96 kez okundu.

YSK'nin kararı için,  "Evrensel hukuka ve yerleşmiş geleneklere aykırılıklar barındırmakta ayrıca bu bilince zarar vermektedir." diyen Davutoğlu şunları söyledi:

Türk siyasi hayatının, demokrasinin tüm eksikliklerine rağmen en önemli güç sandığın meşruiyetidir. Ülkemizi zor zamanlardan çekip çıkaran milletimizin sandıkta ortaya koyduğu iradesidir.

Siyasî geleneğimizin en temel değeri, son sözün sandıkta millet iradesi olmasıdır. Mazeret ve gerekçe her ne olursa olsun seçimler sonrasında yaşananlar ve YSK'nın iptal kararını alması bu temel değerlerimizin zedelenmesine sebep olmuştur.

YSK'nın kararı, evrensel hukuka ve yerleşmiş geleneklerimize aykırılıklar barındırmaktadır. Bu bilince zarar vermektedir.

Siyasi hareketler için büyük kayıp seçimlerin değil de toplumsal vicdanda ahlaki üstünlüğün kaybedilmesidir. Yapılması gereken, artık ülkemize yakışan olgunlukla seçim sürecini yürütmektir.

Gerilimlerden ve kutuplaşmalardan uzaklaşarak demokrasimizin yıpranmasına engel olmaktır.


Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright