CHP'lileri arayan gizemli kişiler kim? | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> CHP'lileri arayan gizemli kişiler kim?04.04.2019 17:48

CHP'lileri arayan gizemli kişiler kim?

CHP'lileri arayan gizemli kişiler kim?


Yerel seçimlerde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını kimin kazandığı geçersiz oyların yeniden sayımından sonra belli olacak.


Bu haber 688 kez okundu.

AK Parti ile CHP arasında konuyla ilgili karşılıklı demeç savaşları yaşanırken, olası provokasyonların önüne geçilmesi için sağduyulu uyarılar da yapılıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı, yerel seçimlerin ardından yaşanan yeniden oy sayma süreci devam ederken yapılan ve yapılacak olan olası provokasyonlara karşı bir mesaj yayınladı.

CHP, partinin, bazı kişilere kırmızı yelekler dağıttığı ve sokaklara çıkacağı yönündeki spekülasyonların gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Bir sosyal medya paylaşımını örnek gösteren İl Başkanlığı uyarısında, “Bugün sosyal medyada partimize yönelik yapılan bu akıl dışı paylaşımların tümü yalan ve mesnetsizdir. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden bu tür paylaşımların kaynağını bulmak yetkili makamların görevidir. CHP olarak bu komplocular hakkında suç duyurusunda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

CHP'LİLERİ KİM ARIYOR?

CHP eski İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da söz konusu provokasyonlarla ilgili bir paylaşımda bulundu.

Bazı CHP'lilerin gizemli kişilerce telefonla arandığını ve bazı sorular yöneltildiğini belirten Yarkadaş şu paylaşımı yaptı;

"Partimizin İstanbul üyelerini 'Anket yapıyoruz' diyerek arayıp "Seçim sonuçları istediğiniz gibi olmazsa, sokağa çıkmayı düşünür müsünüz?" sorusunu kim hangi amaçla ve ne için sordurtuyor? Bu tam anlamıyla bir kışkırtma ve provokasyondur. Halkımızı provokasyona karşı uyarıyorum!"


Etiketler: haber -gündem -politika -yaşam -sondakika -flaş -akpolitika -dünya -

Diğer HABER HATTI haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright