Akşener’in hedefi ne? | Akpolitika haber
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Akşener’in hedefi ne?06.07.2019 19:19

Akşener’in hedefi ne?

Akşener’in hedefi ne?


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in FETÖ bağlantısı ile iddialar gündemdeki yerini korurken, arşivlerden Akşener’in FETÖ’cü polislere sahip çıktığı konuşması ortaya çıktı.


Bu haber 175 kez okundu.
 

 
FETÖ bağlatısı iddiaları tartışılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in  FETÖ televizyonunda yaptığı bir konuşma ‘Akşener’in siyasetteki amacı ne’ sorusunu akla getirdi. Sık sık iddiaları yalanlayan Akşener, konuşmasında açıkca FETÖ’cü polislere sahip çıkmıştı.

Hain darbe girişiminden sonra kapatılan FETÖ’nün yayın organı Bugün televizyonunda konuşan Akşener, 17-25 Aralık kumpasında görev alan polisler için, “Biz 17-25 Aralık’ın soruşturmasını yapan emniyet görevlilerinin ve o soruşturmayla ilgili görev almış her türlü hukuk insanın tutuklanmalarını reddediyoruz” demişti.   

FETÖ’CÜ POLİSLER SERBEST KALACAKTI

MHP’de bu fikirleri yüzünden genel başkan olamadığı ileri sürülen Akşener, aynı konuşmasında “Rüşvet irtikap ve ahlaksızlık sebebiyle, yani yüz kızartıcı suçlar haricindeki bütün haksızlığa uğramış devlet memurlarını, buna emniyet görevlileri de dahil olmak üzere haklarının verileceği bizim seçim beyannamemizde var” diyerek kumpasçı polislerin serbest bırakılmasına yeşil ışık yakmıştı.  

OKULLARIN KAPATILMASINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Akşener, FETÖ organizasyonu sayesinde polis koleji ve akademisine giren öğrencilerin de arkasında durmuştu. Akşener, konuşmasında suçu Milli Eğitim Bakanlığı’na atarak, “Sınavla koleje ve akademiye çocuk alınıyor. Bu sınavı yapan Milli Eğitim Bakanlığı. Yanlış yapmışsanız kardeşim, siz yapmışsınız. Dolayısıyla en azından bu kadar düşman ilan etmişseniz bu çocukları, ille de kapatacaksanız, birden dörde kadar mezun olmalarını bekleyebilirdiniz. Yeni öğrenci almazdınız. Bu çocuklar mezun olmalıydı. Bu insanlarına aykırıdır” ifadelerini kullanmıştı.

Diğer HABER HATTI haberleri
Tüm Kategoriler

Azil sürecinde yeni gelişme...

Azil sürecinde yeni gelişme...
  • Azil sürecinde yeni gelişme...
  • Şehit cenazesini kaçıran PKK'lı yakalandı...
  • Çin'in Duğu Türkistanlı Müslümanlarına yönelik zulmü devam ediyor...
  • Yılmaz Ateş, CHP'ye verdi veriştirdi!
  • Türkiye’de kaç milyon Kürt, kaç milyon Alevi yaşıyor?
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu
http://www.akpolitika.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..akpolitika
haberyazilimi.com - Copyright